Kočky    Kocouři     Mládež   V.I.P                            

Koťátka        Voliéry       Psi                                     

 

Novinky        Kontakt        Odkazy       Home                       

- kontakt -

 
AXIS STAR* CZ je malá chovatelská stanice,
nacházející se nedaleko Plzně.
 
Jsme registrovaní u FIFe.
 

V roce 1999 jsme si dovezli půvabnou stříbřitou kočičku Axis. Tato kráska položila základ celé další činnosti. Druhá naše slečna přijela z Německa. Monika hned na své první mezinárodní výstavě vyhrála po oba dva dny nejlepší mládě 3 - 6 měsíců. Poprvé jsme poznali, jak chutná vítězství. Během následujících let konkurence rychle rostla a my nechtěli být pozadu.

Jméno naší chovné stanice výborně zapsal do podvědomí kočičářů i laické veřejnosti zástupce vlastního prvního odchovu - impozantní Aram. Škoda, že příroda tomu chtěla a kocourek musel být kastrován. Tento kočičí aristokrat nebyl po dobu tří let ve své kategorii překonán a zasloužil se o nejvyšší ocenění - Nejlepší kastrát ČR ´01, ´02, ´03 a jako absolutně 1. kočka v České republice i nejprestižnější titul FIFe - Distinqushed show merit, v překladu " Nejúspěšnější výstavní jedinec "......

Naši kočičí miláčkové ovládli celou domácnost a spolu se třemi psy
vládnou zcela bez zábran.

Potomci nesoucí jméno "Axis Star " žijí nejen v České republice, ale i v Německu, Polsku, Holandsku, Rakousku, Španělsku, Švýcarsku, Dánsku, Rakousku, Francii, Švédsku, Finsku a dokonce i daleké Brazilii a Kazachstánu, kde všude září na nejedné kočičí show a myslím, že na ně můžeme být právem hrdí.

Každý nově příchozí podstoupí celou řadu očkování a pochopitelně i všechny testy - FeVL, FIP, FIV, HCM, PKD a SMA.

Walentina Choulíková
 
mobil: +420 602 100 313
 
e - mail: axisstar@centrum.cz

 

 

- MENU -